Bireysel Emeklilik

Vakıf Bank BES’te Kar Planı Nedir? Avantajları ve Şartları

Türk bankacılığında köklü bir tecrübeye sahip olan VakıfBank’ın bir iştiraki olan Vakıf Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve Hayat Sigortaları sektöründeki etkin konumunu güçlendirmeyi sürdürüyor.

Vakıf Emeklilik, geleceklerini garanti altına almak isteyen birçok kişi için çeşitli ürünler içeren Bireysel Emeklilik Planları sunuyor. Bu planlardan biri de Vakıf Emeklilik tarafından gençlere yönelik hazırlanan BES’te Kar Paketi.

Peki, BES’te Kar Paketi nedir, avantajları, özellikleri ve katılım şartları nelerdir? İşte BES’te Kar Paketi hakkında öğrenmeniz gerekenler.

BES’te Kar Paketi Nedir?

BES’te Kar Paketi, VakıfBank’ın bir iştiraki olan Vakıf Emeklilik tarafından 18 – 35 yaş arasındaki gençler için özel olarak hazırlanan bir bireysel emeklilik sistemi planıdır.

Vakıf Emeklilik BES’te Kar Paketi’ni tercih ederek BES’e katılmak isteyenlere çeşitli fırsatlar da sağlıyor. Kredi avantajı da dahil olmak üzere ücretsiz medikal asistans hizmeti, diyetisyen desteği ve diş sağlığı paketi bu fırsatlar arasında yer alıyor.

» Bireysel Emeklilik Sistemi’nin En Önemli 10 Avantajı

BES’te Kar Paketi Katılım Şartları Nelerdir?

BES’te Kar birikim paketiyle Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olacak 18 -35 yaş arası yeni katılımcılar 12 ay vadeli ve 0 faizli 1.500 TL’lik kredi fırsatından yararlanabilmektedir.

Kampanya kapsamında kullanılan kredi, 12 ay süresince birikimli hayat sigortasında değerlendiriliyor ve 12 ayın sonunda katılımcıların bireysel emeklilik hesabına aktarılıyor.

Bununla birlikte, 125 TL karşılığında prim ödemesi yaparak 40 TL değerinde Worldpuan kazanmak da mümkün olabiliyor.

Ayrıca gelir vergisine tabi olanlar %15 vergi indiriminden ve %25 devlet katkısından yararlanarak birikimlerini değerlendirebiliyor.

BES’te Kar Paketi Avantajları Nelerdir?

BES’te Kar Paketi ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılacak 18 – 35 yaş arasındaki kişiler 12 ay vadeli 1.500 TL’lik kredi avantajından yararlanabiliyor. 1.500 TL kredi fırsatından yararlanılarak birikimleri 3.000 TL’lik birikim paketine dönüştürmek mümkün oluyor.

125 TL karşılığında yapılan ödeme 40 TL Worldpuan kazandırıyor.

Vakıf Emeklilik katılımcılara ücretsiz olarak diş sağlığı paketi, medikal asistans hizmeti ve diyetisyen desteği hediye ediyor.

Gelir vergisi mükellefi olanlar BES’in genel bir avantajı olan gelir vergisi matrahına yansıyan indirimden yararlanabiliyor. Vergi indirimi şu şekilde oluyor:

  • Ücretli çalışanlar için aylık brüt ücretin %15’i
  • Serbest meslek sahibi olanlar için yıllık gelirin %15’i kadar
  • Her iki grup için de asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi indirimi avantajından yararlanılabiliyor.

Ayrıca yine BES’in genel ve özel bir avantajı olan devlet katkısı bulunuyor. BES’e katılarak primlere ek %25 devlet katkısı alınabiliyor. Bu avantaj hiçbir yatırım aracında bulunmuyor.

» BES Devlet Katkısı Hakkında 5 Bilgi

Vakıf Emeklilik BES’te Kar Paketi hakkında daha fazla bilgi almak ya da plana katılım Vakıf Bank şubelerinden yapılabiliyor.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir