Kripto ParaYatırım

Bitcoin 2018’in sonuna kadar “kolaylıkla” 40 bin dolara ulaşabilir mi?

CNBC’de yayınlanan “Fast Money” isimli programa konuk olarak katılan hedge fonu efsanesi Michael Novogratz, rekor kıran Bitcoin fiyatlarının – dört kat artarak 40,000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Fortres Investmen Group’un eski hedge fon yöneticisi Novogratz, Bitcoin fiyatının 2018 senesinin sonuna kadar kolaylıkla 40.000 dolar seviyesine ulaşabileceği öngörüsüne ek olarak, Bitcoin’in en büyük rakiplerinden Ethereum’un fiyatının da 2018’in sonuna kadar üç kat artabileceğini belirtti.

CoinMarketCap’teki tüm dijital paraların toplam piyasa değeri, pazartesi günü 304 milyar dolara ulaştı. Novogratz, dijital paraların toplam piyasa değerinin önümüzdeki yılın sonuna kadar yaklaşık altı kat artarak 2 trilyona çıkabileceğini söyledi.

Net değerinin yüzde 20 ila yüzde 30’unu Bitcoin ve Ethereum’un oluşturduğunu belirten Novogratz, bireysel yatırımcılara varlıklarının yüzde 1 ila 3’ünden daha fazlasını kripto para birimlerine yönlendirmemeleri için tavsiyede bulundu.

Coindesk.com’da yer alan bilgilere göre Bitcoin’in fiyatı bugün (TSİ 15.54) 9801,50 dolar seviyesine bulunuyor. Ethereum ise 472,31 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’i portföyünüze eklemeye ne kadar hazırsınız? Testi çözün. 

Batuhan Özkan

İşletme Lisans derecesine sahip olan Batuhan Özkan, özel bir firmada Müşteri Operasyonları bölümünde çalışıyor. İş dünyası, girişimcilik, kariyer, para kazanma yolları, yeni iş fikirleri ve iş yaşamı konularında araştırmalar yapan Özkan, hazırladığı içeriklerle Konupara’ya katkı sağlıyor. E-posta: batuhanozkan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir