Borsa

Adidas hisselerinde rallinin sonu yakın mı?

Alman spor giyim üreticisi Adidas’ın hisseleri son üç yılda yüzde 183 artış gördü. Bunun en önemli nedenlerinden biri şirketin Kuzey Amerika’da yakaladığı büyük başarıydı.

Son çeyrekte Kuzey Amerika gelirlerini yüzde 45 artıran şirket, bölgedeki Nike ve Under Armour gibi ciddi rakiplerini zorlamaya devam ediyor.

Son birkaç yıldır tüm piyasanın en etkileyici hisse senetlerinden biri olan Adidas’ın son üç yıldaki kazanımı özellikle de spor giyim sektörün zor zamanlardan geçtiği bir dönemde tek kelimeyle inanılmazdı.

Ancak bir analist, Adidas rallisinin artık sona yaklaştığını düşünüyor.

Wedbush analistlerinden Christopher Svezia, hafta başında Adidas hisselerine yönelik tavsiyesini nötr seviyesine çekti. Analistin hedef fiyatı 195 euro ve mevcut seviyenin yaklaşık yüzde 4 üstünde.

Bununla birlikte, Svezia, Kuzey Amerika’daki büyük indirimlere dayalı spor ayakkabı ve giyim pazarıyla ilgili genel endişelerini de dile getiriyor. Analist, Adidas’ın pazarı genişleterek değil, rakiplerinden pay alarak bölgede büyüdüğüne işaret ediyor.

Svezia, Adidas’ın müşteri tabanına ulaşmak için aktif bir şekilde sosyal medyayı kullanmasını diğer markalara kıyasla önemli bir avantaj olduğunu düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu