Apple’ın hisseleri son üç ayda yüzde 20 arttı

Yatırımcıların bir sonraki iPhone’u beklemesi nedeniyle Apple‘ın hisseleri son üç ayda yüzde 20 arttı. Ancak hisse senedinin uzun vadede bekleneni verebilmesi için Apple’ın iPhone döngüsünden kurtulması ve ürünlerini çeşitlendirmesi gerekiyor.

Apple taraftarları gibi, yatırımcılar da her yıl yaklaşan yeni iPhone’un lansmanına kadar geçen aylarda oldukça heyecanlı hale geliyor ve tüm yeni özelliklerin ne anlama geldiğini, neler olacağını düşünüyorlar. Son yıllarda hayal kırıklığı yaratan iPhone lansmanları ne yatırımcıların ne de Apple taraftarlarının beklentilerini karşılamıyor.

Yatırım noktasından baktığımızda, Apple hisseleri bir iPhone lansmanından aylar öncesine göre bile çok daha iyi performans gösteriyor.

Son yıllarda olduğu gibi yine beklenen yeni iPhone öncesinde Apple hisseleri yükseliyor. Yatırımcılar her şeye rağmen gelecek iPhone’dan oldukça umutlu zira analistler, ikinci el iPhone’ların ve Başkan Donald Trump’ın politikalarının Apple’a yardımcı olacağını düşünüyor; çünkü düşük bir olasılık da olsa şirket, yurt dışı nakitlerini ABD’ye geri getirme kararı alabilir.

Net bir şekilde söylemek gerekirse iPhone ve yeni Trump politikaları Apple’a kısa vadede yardımcı olabilir. Fakat, kuşkusuz ki bir gün, Apple yatırımcıları sürekli bir döngüye giren ve istikrarlı şekilde hayal kırıklığı yaratan yeni iPhone güncellemelerinden daha fazlasını görmek isteyeceklerdir.

Elbette, Apple’ın iPhone döngüsünden kurtulması için şimdilik bizler için bir fantezi olsa da elektrikli otomobiller ya da farklı teknolojiler gibi yeni ürünlere yönelmesi beklentileri gelecekte fazlasıyla karşılayabilir.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu