Bitcoin’in uçuculuğu fintech şirketi Square’in hisselerini de vurdu

Mobil ödeme girişimi Square (NYSE: SQ) hisseleri geçen ay yüzde 30 oranından fazla yükseliş gördü. Şirket, Kasım ayı başında güçlü bir bilanço açıkladı ve Wall Street analistlerinden övgüler topladı.

Square hisselerindeki bu yükselişin, güçlü bir çeyrek ya da ardı sıra gelen olumlu analist görüşlerinden ziyade, şirketin kar amacı gütmeyen Square Cash isimli uygulamasının bazı müşterilerine platform aracılığıyla bitcoin alıp satmalarına imkan verme kararından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Kripto para birimlerine yönelik güçlü taleplerle gelen yükseliş ve bunun altında yatan teknoloji yatırımcıları etkileyeme devam ediyor ve bitcoin alım satımına olanak sağlamaya başlayan mobil ödeme girişimi Square’in bu kararının hisselerindeki yükselişi tetikleyen en büyük katalizör olduğu düşünülüyor.

BTIG analisti Mark Palmer, kripto para birimi bitcoin’le gelen son yükselişi göz önüne aldığında, Square hisselerinin pahalı olduğunu düşünüyor. “Bitcoin büyük ve öngörülemeyen fiyat dalgalanmalarına eğilimli” diyen Palmer, Square’in bu yeni ilgi alanının yatırımcılar için bir başka risk oluşturduğunu düşünüyor.

Palmer, şu anda kısıtlı bir müşteri tabanına bitcoin alım satım imkanı veren Square Cash uygulamasındaki denemelerin başarılı olması durumunda, uygulamanın tüm kullanıcıları için daimi bir özellik olacağını düşündüğünü belirtiyor.

Square hisse senetlerinin 12 ay içinde yüzde 27 civarında düşeceğini öngören analistin şirket hissesine yönelik yeni fiyat hedefi 30 dolar.

Dün 47 dolardan işleme başlayan Square hisseleri, yüzde 16 oranında düşüş kaydederek günü 41 dolardan sonlandırdı. Açılış öncesi işlemler de şu an için bir miktar düşüş söz konusu.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu