Buffalo Wild Wings hisseleri satın alma haberiyle yükseldi

Buffalo Wild Wings’in (NASDAQ:BWLD) hisseleri, salı günü öğleden sonra yüzde 23 yükseldi. Yükselişin nedeni Wall Street Journal’da yayımlanan bir rapordan kaynaklandı.

Haberlere konu olan rapora göre özel sermaye şirketi Roark Capital, Buffalo Wild Wings’i 2.3 milyar doların üzerinde bir fiyatla hisse başına 150 dolar ödeme karşılığında satın almayı teklif etti.

Haberin ardından yüzde 23 prim yapan BWLD hisseleri 145 dolar seviyesine yükseldi. Ancak bu yükseliş yine de aralık ayındaki en yüksek seviye olan 175 doların altında kaldı.

Buffalo Wild Wings (NASDAQ: BWLD) hisseleri, yüksek kanat maliyetleri ve az 15 ay boyunca açık olan mağazalardaki satışların düşmesi sebebiyle sene boyunca dalgalı seyretti.

BWLD hisseleri yükselen tavuk kanat maliyetleri ve restoran satışlarındaki düşünün bir nedeni olarak sene içersinde geriledi. Fakat şirketin maliyetleri azaltma ve iddialı yeniden yapılanma girişimleri hisseleri bir nebze yukarı hareketlendirdi ve Buffalo Wild Wings’in yılın son çeyreğindeki geliri, geçen yıla göre ılımlı bir oranda yüzde 0.5 arttı.

Şimdilik analistlerin Wall Street Journal’ın raporunu anlamaya çalıştıkları söylenebilir. Şu ana kadar gelen yorumlar Roark Capital’in verdiği teklifin Buffalo Wild Wings için iyi bir fırsat olduğu yönünde.

Bir taraftan da bazı yatırımcılar hisse başına 150 dolarlık teklifin şirketin değerini düşürdüğü kanısında. Ancak, Roark Capital, düşen satışlar ve restoran zincirdeki zayıf finansal durum nedeniyle Buffalo Wild Wings için daha fazla ödeme yapmak istemeyebilir.

Buffalo Wild Wings haberlere ilişkin şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu