Borsa

Activision Blizzard hisseleri yeni Call of Duty sürümü sonrasında toparlanabilir

Call of Duty’nin son sürümünde iyi bir satış rakamını yakalayamayan Activision Blizzard, oyunun temasında zamanı tekrar geriye sarıyor.

Kaliforniya, ABD merkezli bilgisayar oyunu geliştiricisi Infinity Ward tarafından geçen yıl geliştirilen Call of Duty’de uzay teması işlenmişti. Activision, her sene yeni bir sürümle pazara çıkardığı en popüler oyunu olan Call of Duty’den iyi satış rakamları yakalayamadı.

Uzaydaki başarısızlıktan sonra, popüler oyun II. Dünya Savaşı temasına geri dönüyor. Geçtiğimiz hafta şirket oyunun II. Dünya Savaşı temasına geri döneceğini net bir şekilde doğruladı.

Sledgehammer Games şirketinin ortak kurucuları arasında yer alan Michael Condrey, şahsi Twitter hesabı üzerinden gelecek son sürüm Call of Duty: WWII’nin çok oyunculu modunda kadın askerlerin de olacağını belirtti. Daha evvel Call of Duty oyunlarında kadın askerler görülmüştü fakat bu kez işlenecek konuda bu hikayeye daha fazla yer verilecek. Bu gelişme oyuncuları şimdiden heyecanlandırdı, benzeri detaylara gelen tepkiler satış rakamları konusunda da erkenden fikir yürütmemizi sağlayabilir.

Activision, son üç aylık kazançlarını bildirdiğinde, yatırımcılar geçmişe de bakıyor olacaklar fakat büyük açıdan ele alınırsa oyunun yeni teması oyuncular ve dolayısıyla da yatırımcılar adına memnun edici olacaktır, şimdiye kadar gelen beklentiler de bu yönde seyrediyor.

Pek çok analist, şirketin son çeyrekte güçlü sonuçlar verebileceğine ve bu yıl yeni Call of Duty sürümüyle satış rakamlarında toparlanmaya gidebileceğini düşünüyor ve şirket hisselerine yönelik fiyat hedefini yükseltiyor.

Stifel analisti Drew Crum, Salı günü paylaştığı notunda, şirket hisse fiyat hedefini 59 dolara yükseltti. Bu şu anki fiyattan yaklaşık yüzde 15 daha fazla.

Yatırımcıların yeni sürümden umutları bir yana referans alabilecekleri geçmiş de hisseleri fiyatlayacak önemli bir faktör olacak. Nitekim, Activision Blizzard’ın hisseleri geçen yıl yüzde 53 artmıştı. Uzay teması başarısızlığından sonra şirketin tekrar köklerine dönerek güç toplayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

3 Kasım 2017 tarihi itibarıyla bilgisayar, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One platformlarını destekleyerek pazara çıkacak oyun, önceki Call of Duty’nin zayıf satışlarına rağmen Activision’un hisselerini tekrar canlandırabilir. Yatırımcılar, oyunun bir sonraki sürümü için şimdiden heyecanlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu