Borsa

Canada Goose mevsimlik bir hisse olmaktan uzaklaşıyor

Pahalı ve yüksek kaliteli kışlık giyim eşyası üreticisi Canada Goose (NYSE:GOOS), sıcak aylarda bile başarılı olabileceğini kanıtladı. Şirketin hem Kanada’da hem de ABD’de işlem gören hisseleri adeta uçuşa geçti. Canada Goose’un New York Borsasında işlem gören hisseleri yüzde 14’lük artışla 24.79 dolara yükseldi.

Şirket, açıkladığı son çeyrekte perşembe günü analistlerin 151 milyon CAD (C$) gelir beklentisini geride bırakarak 172 milyon CAD gelir açıkladı. Canada Goose, mart ayında halka arz edilmesinden bu yana ilk kârını da kaydetti. Şirketin hisse başına kazancı 0,29 CAD olarak gerçekleşerek 0,21 CAD beklentisini kolayca geride bıraktı.

Kuzey Amerika’nın soğuk iklimi söz konusu olduğunda, mont mevsiminin lider üreticileri arasında yer alan Canada Goose, büyük ölçüde halen daha geleneksel kış mevsimi giyim eşyaları üzerine odaklanıyor.

Fakat şirket farklı mevsimlere yönelik giyim eşyaları da üreterek ürün çeşitliliğini ve gelirlerini artırmanın yollarını keşfetmeye çalışıyor. Örneğin trikolar gibi daha farklı sıcaklık derecelerine hitap eden giysiler Canada Goose için yeni bir güç olmaya devam edecek gibi gözüyor.

Şirket CEO’su Dani Reiss yaptığı açıklamada, daha hafif ceketlerin şirket için hızla büyüyen önemli bir kategori olduğunu vurguluyor.

2020 yılına kadar dünya çapında 20 fiziksel mağaza açmayı planlayan Canada Goose’un erkek ve kadın kazaklarını içeren yeni triko çeşitleri 295 dolardan başlıyor. Şirketin meşhur kışlık montları da yaklaşık 900 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Canada Goose (NYSE: GOOS) hisseleri mart ayındaki halka arz edilişinden bu yana yüzde 75 yükseldi.

Canada Goose hisseleri, şirketin mart ayındaki halka arzından bu yana yüzde 75 yükseliş kaydetti.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir