Olumlu eleştiriler alan Destiny 2, Activision hisselerini zirveye çıkarabilir

Video oyun yayıncıları, oyun içi satın alım ve daha fazla ek paket, özellik satışı gibi yeni kazanç modellerini keşfettiklerinden bu yana gelirleri artıyor. Fiziki diskler yerine internet tabanlı dijital satışlarıyla da maliyetleri azalıyor.

Endüstrinin en büyük yayıncılarından Activision Blizzard (ATVI) şu ana kadar harika bir yıl geçirdi. Şirketin hisseleri sene başından bu yana yüzde 80 değer kazandı.

Bu hafta başlarında, şirket, eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan Destiny 2 adlı oyununu yayınlandı. Orijinal Destiny oyunu oldukça kötü değerlendirmelere sahipti fakat eleştirmenler, ara yüz ve hikaye kalitesi de dahil olmak üzere orijinal sürümün bazı sorunlarının Destiny 2’de giderildiğinden bahsediyor.

Bu endüstride işlerin yolunda gidip gitmediği gösteren en ideal kaynaklardan biri kuşkusuz ki Metacritic. Zira oyun yayıncılarının ortaya koydukları ürünler hakkında oyuncuların ne düşündüğünü öğrenmenin hala en iyi yolu bu. İlk incelemelere göre Destiny 2 Metacritic’te 84 puana ulaşmış durumda. Bu, orijinal Destiny puanının çok üzerinde.

Kabaca Destiny 2 şu anda eleştirmenlerden ve oyunculardan beğeni toplamış vaziyette.

Konuyla ilgili ilk notlardan birini paylaşan Piper Jaffray analisti Michael Olsen, Destiny 2’nin önceki sürümden daha iyi satış yapacağını ve Wall Street’in gelir beklentilerini aşacağını düşünüyor.

Hatırlatmak gerekirse Activision Blizzard, Overwatch oyunun güçlü performansı sayesinde oldukça kârlılık sağlamış ve oyun içi dijital satın alımları artırmıştı. Overwatch oyuncularının oyun içi harcamalarının hiç olmadığı kadar artış göstermesi de büyük çapta yılbaşından bu yana şirket hisselerinin değer kazanmasında etkili olmuştu.

Sene başında 36 dolar seviyesinde işlem gören Activision Blizzard hisseleri yüzde 80 değer kazanarak 65 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Bu arada analist Olsen, şirket hisselerinin Destiny 2 sayesinde daha da yükselebileceğini belirtiyor.

Fakat elbette herkes aynı görüşte değil. Goldman Sachs analisti Christopher Merwin, hisselere yönelik tavsiyesini nört’de tutuyor, aslına bakarsanız şu an için fazla şüpheci.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu