GoPro hisseleri yüzde 12 artarak 10,26 dolara yükseldi

Nick Woodman tarafından 2002 yılında kurulan, 2014’te halka arz edilen teknoloji şirketi GoPro, uzun bir süreden sonra yatırımcıların dikkati tekrar çekmeyi başardı.

GoPro, bir kamera üreticisi olarak biliniyor fakat şirket kendi mobil uygulamalarını ve video düzenleme yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor. Bu da onu rakip şirketlerden bir adım öne çıkarıyor.

GoPro halka arz geçmişi itibarıyla biraz Twitter ve Snap Inc.’i andırıyor. Zira büyük umutlarla 2014’te 24 dolar hisse fiyatıyla halka arzını gerçekleştiren ve hisseleri aynı sene 98 dolara kadar çıkan şirket, 350 işlem günü sonra halka arz fiyatının altına gerilemişti. Şirket hisseleri şu anda da halka arz fiyatının altına işlem görüyor.

Ancak, bu hafta GoPro yatırımcılarını umutlandıracak yeni bir haber vardı; şirket, üçüncü çeyrek sonuçlarının beklenenden daha iyi olacağını açıkladı.

Bu haberin ardından perşembe sabahı GoPro hisseleri yüzde 15 artarak, işlem günün ilerleyen saatlerinde 10.84 dolara kadar çıktı ve kuşkusuz ki son yılların en güzel günlerinden birini geçirdi. Şirket hisseleri haftanın son işlem gününü 10.26 dolardan sonlandırdı.

Şirketten yapılan açıklamada, üçüncü çeyrek sonuçlarının beklenenden daha iyi olacağı ifade edildi. Öte yandan yatırımcıların “kurtarıcı” olarak beklediği fakat bir süredir geciken HERO6 ve Fusion olarak adlandırılan iki yeni kamera ürünün de 2017’de piyasaya çıkacağı belirtildi.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu