Borsa

Kağıt Üzerinde Borsa Oyunu: Borsa Milyoneri

Bugün çok ilginç bir oyun dikkatimi çekti. Araştırmalarıma göre Star Borsa Milyoneri adlı borsa oyunu kağıt üzerinden en az iki kişiyle oynanabilen bir oyun.

Oyun tıpkı Monopoly mantığında olduğu gibi kağıt üzerinde oynanıyor. Oyunda kural basit. Başta borsa olmak üzere çeşitli yatırımlar yaparak oyunda rakibinizden daha fazla gelir elde etmeniz gerekiyor. Doğal olarak en fazla geliri elde eden oyuncu galip oluyor.

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz güzel bir borsa oyunu ve üstelik e-ticaret sitelerinde 5 – 10 lira arasında satılıyor. Daha önce en iyi sanal borsa oyunları adlı bir yazı yazmıştık. Borsa da para kazanmak açık görüş ve stratejiyle mümkün oluyor ve bana kalırsa bu ikilinin geliştirilebilmesi için borsa oyunları da oldukça güzel, eğlenceli ve faydalı vakit geçirilebilecek araçlar arasında yer alıyor.

Genelde bu tarz ticaret oyunları dendiği zaman akıllara Monopoly geliyor. Şahsen Monopoly Milyoner’i keyifle oynuyorum. Star Borsa Milyoneri benzer örneklerine göre piyasada daha az bir ücrete satılıyor. Eğer böyle stratejik oyunları sanal olarak değil de kağıt üzerinde arkadaşlarınızla oynamayı tercih ediyorsanız, oyunu araştırmanızı tavsiye ederim.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir