Kağıt Üzerinde Borsa Oyunu: Borsa Milyoneri

Bugün çok ilginç bir oyun dikkatimi çekti. Araştırmalarıma göre Star Borsa Milyoneri adlı borsa oyunu kağıt üzerinden en az iki kişiyle oynanabilen bir oyun.

Oyun tıpkı Monopoly mantığında olduğu gibi kağıt üzerinde oynanıyor. Oyunda kural basit. Başta borsa olmak üzere çeşitli yatırımlar yaparak oyunda rakibinizden daha fazla gelir elde etmeniz gerekiyor. Doğal olarak en fazla geliri elde eden oyuncu galip oluyor.

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz güzel bir borsa oyunu ve üstelik e-ticaret sitelerinde 5 – 10 lira arasında satılıyor. Daha önce en iyi sanal borsa oyunları adlı bir yazı yazmıştık. Borsa da para kazanmak açık görüş ve stratejiyle mümkün oluyor ve bana kalırsa bu ikilinin geliştirilebilmesi için borsa oyunları da oldukça güzel, eğlenceli ve faydalı vakit geçirilebilecek araçlar arasında yer alıyor.

Genelde bu tarz ticaret oyunları dendiği zaman akıllara Monopoly geliyor. Şahsen Monopoly Milyoner’i keyifle oynuyorum. Star Borsa Milyoneri benzer örneklerine göre piyasada daha az bir ücrete satılıyor. Eğer böyle stratejik oyunları sanal olarak değil de kağıt üzerinde arkadaşlarınızla oynamayı tercih ediyorsanız, oyunu araştırmanızı tavsiye ederim.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu