Borsa

Tinder’ın sahibi Match Group’ın hisseleri son iki günde yüzde 10 arttı

Tinder’ın kullanıcılara yeni ve ücretli bir özellik seçeneği sunmaya başlamasının ardından, uygulamanın ana şirketi Match Group‘ın hisseleri son iki günde yüzde 10 arttı.

Meksika ve Avustralya’da bir süre test edilen Tinder Gold isimli ücretli uygulama çarşamba günü App Store’da resmen yayınlandı ve kullanıcılar yeni özelliğe büyük talep gösterdi. Tinder Gold günün en çok satan iOS uygulaması oldu.

Tinder Gold’a sahip olan kullanıcıların eşlenme oranını yüzde 60’a yakın artırabildikleri belirtilirken, aynı zamanda halihazırda kendilerini beğenenleri de eşleşme olmadan görebildikleri ifade ediliyor. Bu özellikleriyle de Tinder Gold, bir önceki ücretli servis olan Tinder Plus’tan ayrılıyor; ancak Tinder Gold’a abone olmak için öncelikle bir Plus paketi almak gerekiyor.

Bizi ilgilendiren kısma geçelim ve biraz para konuşalım. Gold servisi ayda 5 dolara mal oluyor fakat bir de ayrıca ücretlendirilen Plus üyeliği karşılığında satın alınması gerekiyor. Bu, ‘dünyanın en büyük ve en ateşli bekar topluluğu’nda nispeten öne çıkmaları için kullanıcıların ellerini ceplerine daha fazla götürmesi gerektiği anlamına geliyor.

Daha fazla kullanıcı, daha fazla gelir ve yüksek talep… Haliyle yatırımcıların Tinder ve Match Group’la olan ilişkileri de sağlam bir çizgide gittikçe derinleşiyor.

Şunu da ifade etmek gerekir ki Kasım 2015’te halka arz edilen Match, Wall Street’te hala tartışmalı bir şirket. Kimileri Tinder’ın ‘dating’ şirketlerinin lider ismi olduğunu ve bu alanda yeni bir milat başlattığını düşünüyor ama kimileri de Tinder’ın gelip geçici bir moda olduğuna inanıyor.

İşin nasıl sonlanacağını ya da devam edeceğini hayal etmek şu anda güç olsa da, Match için şimdilik her şey yolunda gözüküyor.

Sene başında 17 dolardan işlem gören Match Group hisseleri şu anda 22 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Hatırlatmak gerekirse Match Group Kasım 2015’te 12 dolar hisse fiyatıyla halka arz edilmişti.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir