RBC, 2018 İçin En Muhtemel Sürprizleri Seçti

Yatırımcılar 2018 yılına doğru odaklanmışken, Wall Street’teki bir grup analist, teknoloji alanında faaliyet gösteren orta ve büyük çaplı bazı şirketlere yönelik önemli öngörülerde bulundu.

RBC analistlerinden Mark Mahaney, Snap, Twitter ve eBay gibi piyasanın büyük oyuncularının sıkıntılı dönemler geçirmeye devam edeceğini, fakat PE-FAANG hisse senetlerinin öne çıkmaya devam etmesini beklediğini belirtti. (PE: Priceline Group, Expedia. FAANG: Facebook, Apple, Amazon.com, Netflix ve Alphabet.)

Mahaney, teknoloji devi Google’ın sahibi Alphabet’in yıllık yüzde 20’lik bir artışla büyümeye işaret ettiğini belirtirken, bazı teknoloji şirketlerinin özellikle AB’deki bir takım yasal düzenlemelerle zor durumda kalabileceğini söyledi.

2018’de karşılaşabileceğimiz olası sürprizlerden diğerlerini de Netflix’in gelir artışında önemli bir ivme kaydetmesi, Snap için zor geçen 2017 sonrasında hisse senedi fiyatlarında yeni bir canlanma yaşanması, Amazon’un kar marjını iki katına çıkarması ve Google’ın cloud computing alanında önemli bir satın alım gerçekleştirebileceği tahminlerini içeriyor.

RBC analisti ayrıca, müzik platformu Spotify, konaklama devi Airbnb, ulaşım şirketlerinden Uber ve Lyft, sosyal medya sitesi Pinterest ve dosya paylaşım lideri Dropbox gibi ‘mega unicorn’lardan halka arz haberleri alabileceğimizi düşünüyor.

Uçucu dijital para birimleri ile ilgili konulara da değinen Mahaney, blok zincir teknolojisinin ödemeler, sağlık hizmetleri, seyahat ve gayrimenkul gibi alanlarda yıkıcı bir güç haline gelme şansı olduğunu ifade ediyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu