Takviminize işaretleyin: Snap, ilk çeyrek sonuçlarını 10 Mayıs’ta açıklıyor

Snap, Çarşamba günü yaptığı bildiride, ilk çeyrek sonuçlarını 10 Mayıs’ta açıklayacağını duyurdu.

Halka arz sürecinde ve dördüncü çeyrekte Snap’in aktif kullanıcı sayısı durgundu ve başlangıçta bu durum yatırımcıları endişelendiriyordu. Haliyle şirketin halka arz sonrası ilk çeyrekte dördüncü çeyrektekinden daha iyi sonuçlar vermesi bekleniyor.

Her şeyden önce, yatırımcılar, şirketin günlük aktif kullanıcı sayısını anlamlı bir şekilde arttırdığını ve son zamanlarda adeta saldırıya geçen Instagram ve Facebook’tan gelen rekabeti dengeleyebileceğine yönelik işaretler arıyor olacak.

Facebook’un Snapchat’e yönelik Instagram, Messenger ve WhatsApp’dan gelen hamleleri uzun bir süredir Snap yatırımcılarını rahatsız ediyor. Çünkü Facebook’un kullanıcı sayısı bazında uluslararası alanda Snap’ten daha güçlü olduğu Messenger, WhatsApp ve Instagram’a getirdiği klon özelliklerin yeterince teşvik edici olması halinde (Instagram’a gelen “Hikayeler” zaten yeterince teşvik edici oldu) şirketin kullanıcı sayısında gerileme ve büyümenin de yavaşlaması bekleniyor.

10 Mayıs’ta Snap, özellikle Facebook’tan gelen rekabetle ilgili yatırımcı endişelerini hafifletebilirse hisse fiyatlarının artmasını sağlayabilir. Şirketin yatırımcılarına beklenen kanıtları göstermemesi halinde de muhtemel bir satış dalgası beklenebilir.

Şirket önümüzdeki ay halka arzı sonraki ilk çeyrek raporunu açıkladığında kullanıcı büyüme rakamları gözlerimizin önünde olacak. Yatırımcılar, 2016 yılının ilk yarısında şirketin yavaşlayan büyüme durumu ve rekabetle mücadelesinde 2017 yılının ilk çeyreğinde iyileştiğine dair işaretler arayacaklar.

Güncelleme (11.05.2017):

Snap Inc, halka arzından sonraki ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar beklentilerin altında kaldı. İlgili yayın için.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu