Borsa

“Tesla’nın bir sonraki Apple ya da Amazon olması pek olası değil”

Yatırımcıların olmasını hayal ettiği şekilde, Tesla’nın bir sonraki Apple veya Amazon.com olması pek de olası değil, Jefferies analisti Phillippe Houchois’ın düşüncesi bu yönde.

Tesla, Amazon ve Apple arasında şimdiye kadar çok sayıda karşılaştırma yapıldı. Çünkü her üç şirket de donanım ve yazılımın buluştuğu alana yoğunlaşıyor.

Salı gününkü notunda Tesla hisselerinin beklenenden daha düşük performans göstereceğini belirten Jefferies analisti Phillippe Houchois, Tesla, Apple ve Amazon’un her ne kadar birbirlerine benzer olduğunu söylese de, yatırımcıların, elektrikli otomobil üreticisinin harcamalarını göz ardı ettiğini söylüyor.

Houchois, Apple ve Amazon’un aksine, Tesla’nın daha fazla sermayeye ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Analistin söylediğine göre bu durum Tesla’nın para kazanması için çok daha fazla para harcamak zorunda olduğu anlamına geliyor.

Çoğu analist, Tesla’nın 2019’da olumlu kazanımlar elde edeceğini öngörüyor ancak Houchois, şirket için 2020 yılına kadar kayıpların artacağını düşünüyor.

Tesla hisseleri Salı günü yüzde 2.3 düşerek 376 dolara geriledi. Sene başında 214 dolardan işlem gören hisseler sene başından bu yana yüzde 74 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu