Borsa

Yatırımcılar daha uzun ‘tweet’ fikrini beğendi, Twitter hisselerinde yükseliş var

Twitter, sosyal medya dünyasında ikonik bir sayı olan geleneksel 140 karakter sınırını iki katına çıkararak tweet’ler için 280 karakterlik bir test yapıyor.

Kabul etmek gerekir ki sosyal medya devi Twitter, markasını 140 karakter sınırıyla ortaya çıkardı ve bu sınır zamanla insanların hizmeti kullanma biçimini iyi ya da kötü şekillendirdi.

Fakat bazı kullanıcılar uzun zaman önce sosyal çevrelerine çok daha uzun mesajlar verebilmek için Twitter’dan daha az kısıtlayıcı platformları tercih etmeye başladı. Genellikle, tercih edilen bu platformlardan biri de karakter sınırının olmadığı Facebook’un Instagram’ı oldu.

Twitter bir sosyal ağ değil, haber uygulaması

Ortalama bir 140 karaktere belirli bir konu hakkında mesaj sığdırmak yaratıcılık gerektiriyor, elbette bu, hizmetin cazibesinin şimdiye kadar alışık olduğumuz tamamlayıcı bir parçası.

Yine de bu mevcut sınırlamayla gelen yaratıcılık ve cazibe, medya organları başta olmak üzere kamuoyundaki bazı figürlerin, mesajlarını iletebilmek için daha az kısıtlayıcı farklı platformlara yönelmemesine engel olmuyor.

Öte yandan Twitter, uzun süre önce platformunu bir sosyal ağ olarak değil, bir haber uygulaması olarak görmeye başladığını net bir şekilde paylaşmıştı.

Şirket, haber değeri olan her olayın, konunun ya da açıklamanın ilk önce kendi platformu üzerinde ortaya çıkmasını bekliyor.

Bu açılardan değerlendirildiğinde şirketin şimdiye kadar koyduğu 140 karakterlik sınırın artırılması henüz ikna olmayan yatırımcılara daha anlaşılabilir gelecektir.

Twitter hisseleri çarşamba günü öğle saatlerinde yüzde 2.5 yükseldi

Önceki kapanışta 16.59 dolar olan Twitter hisseleri çarşamba günü öğleden sonra yüzde 2.5 yükselişe geçti ve hisseler günü 16.95 dolarla sonlandırdı. Yatırımcıların -en azından şimdilik- şirketin bu kararını olumlu karşıladığını söylemek mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu