Borsa

Twitter hisseleri Şubat ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı

Yatırımcılar, platformu ana iletişim aracı olarak kullanan ABD Başkanı Donald Trump’dan Twitter’ın nasıl yararlanabileceğini merak ediyorlardı. Zira dünyanın en etkili isimlerinden biri olan Trump’ın platformu ana iletişim aracı olarak kullanmasının Twitter’ın popülaritesine bir şekilde katkı sağlaması bekleniyordu.

Şirket, Çarşamba sabahı 2017 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre, günlük aktif kullanıcı sayısında bir önceki yıla göre %14 artış gerçekleşti. Şirketin aylık aktif kullanıcı sayısı ise %6’lık bir artışla 328 milyona çıktı. Bir kıyaslama yapacak olursak şu anda Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 1.86 milyar seviyesinde.

Yine de, Twitter’dan gelen biraz iyimser raporlar bile her şeye rağmen son derece önemli ve olumlu gelişmeler olarak kabul görüyor. Kuşkusuz ki bu, şirketten vazgeçmeyen yatırımcıların hala bir umut işareti aramasından kaynaklanıyor.

Trump gibi etkili isimlerin platformu kullanması hem kullanıcılara hem de potansiyel reklamverenlere çekici geliyor ve bu, Twitter’ın popülaritesine hakikaten katkı sağlamış gibi gözüküyor. Diğer yandan Amazon yenilgisinin ardından, şirketin reklamverenlerin ilgisini çeken canlı yayınlardan vazgeçmemesi, alınan başarılı tasarruf kararlarından; tazminat sistemindeki değişikliklerin uygulanması ve atıl haldeki Vine’ın kapatılmasının da yatırımcıları ikna etmiş olması mümkün.

Uzun bir süredir yatırımcıların beklediği güzel haber nihayet geldi gibi gözüküyor. Rakamların açıklanmasının ardından şirketin hisse senetleri yüzde 12 artışla 16.36 dolara çıktı ve Şubat ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu