Borsa

Twitter’ın Yatırımcıları Etkilemek için Yapması Gereken 3 Şey

Twitter (NYSE: TWTR) hisse senetlerine yönelik tut önerisini sürdüren yatırım bankası Stifel, geçtiğimiz hafta perşembe günü yayınladığı raporunda, şirketin yatırımcıları etkilemek için ihtiyacı olan üç önemli unsura dikkat çekti.

Daha fazla aktif kullanıcı. Stifel, günlük ortalama kullanıcı sayısının son dört çeyrek boyunca önemli ölçüde iyileştiğini belirtirken, şirketin aylık ortalama kullanıcı sayısındaki gerilemeye işaret etti.

Raporda Twitter’ın yatırımcıları etkileyebilmek için kullanıcı tabanını genişletmeye devam etmesi gerektiğinin altı çizildi.

Gelir artışı. Yeni reklamverenler söz konusu olduğunda özelikle Google ve Facebook’un bu alandaki pazar payının büyük kısmını elinde tutuğu biliniyor. Bununla birlikte, Snapchat uygulamasının sahibi Snap ve Pinterest gibi yeni rakipler de reklam pastasından en büyük payı alabilmek için kıyasıya yarışıyor.

Stifel analistleri, şirketin reklam gelirlerini artırabilmesi için marka değerini artıran reklam ürünleri geliştirmeye devam etmesi gerektiğini ifade ediyor.

Harcamalar. Stifel, Twitter’ın harcamaları kontrol altına alma kabiliyetinin iyi olduğunu vurgulasa da, şirketin sağlıklı büyüme seviyelerine ulaşabilmesi ve bunu sürdürebilmesi için anahtar alanlara yatırım yapması gerektiğini belirtiyor.

Stifel analistlerinin Twitter hisse senetlerine yönelik 21 dolarlık bir fiyat hedefi bulunuyor. Analistlerin hedef fiyatı, 23 dolar seviyesindeki şu anki hisse fiyatının biraz altında.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir