Borsa

UBS analisti, Netflix için 2032’ye kadar güçlü büyüme öngörüyor

UBS analistleri, önümüzdeki 12 ay içinde Netflix hisselerinin yüzde 23’lük bir yükselişe geçebileceğini düşünüyor. Bu açıklama, çok uzun vadeli düşünmeyi de gerektiriyor.

UBS, internet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix’in (NFLX) son 12 ayda yüzde 40 oranında bir artış gösterdiğini, ancak hisse senedi değerinin hala düşük olduğunu belirtti. Pazartesi günü şirket, Netflix hisse görüşünü nötrden satın almaya yükseltti ve hisse senedi üzerindeki fiyat hedefini de 175 dolara çekti, ki bu mevcut Netflix hisse fiyatının yüzde 23 üzerinde. Netflix’in şu anki mevcut fiyatı ise 142 dolar.

UBS, Netflix’in Wall Street’in abone büyüme tahminini geçebileceğini de belirtti. Bu arada şirket, video akışı için artan rekabet veya içerik yaratma maliyetinin artmasından da endişe duymuyor.

UBS, 15 yıl boyunca 2032 yılına kadar Netflix’e olan güvenini korumaya devam ediyor. UBS analisti Doug Mitchelson, müşterilerine yazdığı bir notta, Netflix’in hem içerik hem de teknolojideki temel yetkinliklerinin daha fazla yeni abone ve artan izleme süresi sağlayacağına inandıklarını ve gelirde de artış beklediklerini dile getirdi.

2016 yılı sonunda 94 milyon küresel aboneye ulaşan Netflix’in hisseleri Pazartesi günü yüzde 2’lik artışla 141.94 dolara yükseldi fakat şirketin hisse senetlerinin dalgalanmaya açık olduğunu ve UBS tarafından öngörülen 2032 yılına kadar birçok şeyin değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

Netflix hisseleri son beş yılda yüzde 1200 yükseldi ve şirket, ortaya koyduğu rakamlarla da haklı olarak uzun bir süredir yatırımcılara güven veriyor. UBS de Netflix hisselerinin önümüzdeki 12 ay içinde yüzde 23 artabileceğini düşünüyor. Fakat yine de eklemekte fayda var: yükseliş beklentisi, 2032 yılına kadar uzanan tahminlere dayanıyor.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir