Ücretsiz Hisse Senedi Alım Satım Uygulaması: Robinhood

Bir süredir dikkatimi çeken Robinhood, borsada ücretsiz hisse senedi alım satımı yapmayı sağlayan bir mobil uygulama.

En başından söyleyecek olursam, Robinhood şu anda yalnızca ABD ve Avustralya’da kullanılabiliyor. Yasal zorunluluklar nedeniyle henüz iki ülke dışında kullanılamıyor. Fakat Robinhood yetkilileri hedef planları dahilinde, gelecekte herkesin, her ülkede kullanabileceği kürsel bir uygulama haline gelmek istediklerini belirtiyorlar.

Son yılların en çok konuşulan Fintech girişimlerinden Robinhood’u veya komisyonsuz hisse senedi alım satım işlemlerini yapabileceğimiz uygulamaların genişlemesini, ülkemizdeki potansiyeli de göz önüne alınca çok da uzak olduğunu söyleyemem. Ülkemizde borsaya karşı ilgi olduğu gibi aynı zamanda finansal teknolojilere de ilgi bir hayli yoğun. İkisini birleştirince sanıyorum, işlerin daha da kolaylaşması herkes için iyi olurdu.

Uygulamaya geri dönecek olursam, Robinhood’u bu kadar avantajlı yapan sadece komisyon almadan hisse senedi alım satım işlemlerine aracılık yapması değil. Bu uygulama aynı zamanda borsa piyasası içerisinde yer almak isteyen küçük yatırımcıların da işini kolaylaştırıyor. Öyle ki şirketin 2015 yılında paylaştığı bilgilere göre uygulama kullanıcılarının %25’i ilk kez yatırım yapmaya başlamış.

Mevcut rakipleri E*trade ve Scottrade gibi 10 dolara yakın komisyon almıyor olması da Robinhood’u benzerlerinden ayırıyor.

Finansal teknolojiler alanında yenilikçi girişimciler arasında gösterilen Robinhood uygulamasını buradaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu