Borsa

Wall Street’te Match Group coşkusu sürüyor

Arkadaşlık uygulaması Tinder’ın sahibi olan Match Group’un (NASDAQ:MTCH) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından salı günü yüzde 8, çarşamba günü yüzde 10 yükseldi. Bu, Tinder’dan ücretli üyelikler bazında şimdiye kadar gelen en iyi çeyrek sonuçları oldu.

Tinder her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da kullanıcılarına daha fazlasını sağlamak için Tinder Plus ve Tinder Gold isimli ücretli ek özellikler sunuyor. Kullanıcıların ücretli özelliklere gösterdiği aşırı ilgi de yatırımcılar için uygulamanın ana şirketi Match’i cazip hale getiriyor.

Örneğin, Ağustos ayında ABD’de piyasaya sürülen ücretli Tinder Gold, kullanıcıların uygulamada kendilerini kimlerin beğendiğini görmelerini sağlıyor. Tinder Gold piyasa çıktığı ilk günden itibaren uzun bir süre uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulamalar arasında yer aldı ve hala popüler.

Kabul etmek gerekir ki; Tinder, kullanıcılarının cüzdanlarını açma konusunda bir hayli ikna edici. Zira kullanıcıların aylık 10 dolar ücreti olan Tinder Gold’u alabilmeleri için aylık 5 dolar daha ücret ödeyerek Tinder Plus üyeliği de almaları gerekiyor.

İşte bu nedenle kısmen yeni ücretli Gold özelliğinin Match Group’un çeyrek boyunca beklenenden çok daha iyi gelir elde etmesine yardımcı olduğu düşünülüyor. Şirket bir önceki yıla oranla yüzde 19 artışla gelirini 343 milyon dolara çıkardı. Analistlerin gelir beklentisi ise 329 milyon dolardı.

Tinder’ın üçüncü çeyrekteki yeni kullanıcı sayısı da devasa boyutta arttı. Uygulamanın kullanıcısı sayısı, ikinci çeyrekte elde edilen kullanıcı sayısının iki katından fazla artarak 476.000 kişi olarak gerçekleşti.

Match Group’un hisseleri sene başından bu yana yüzde 73 yükseldi. Çarşamba günkü son ve kayda değer yükselişin ardından şirketin hisse senedi fiyatı 29.59 dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu