Yatırımcılar Apple hizmetlerini yeterince iyi değerlendirmiyor mu?

Apple yatırımcıları, her yıl olduğu gibi yine şirketin gelecek son cihazı iPhone 8’in yüksek beklentileri karşılayıp karşılamayacağına odaklanıyor ancak daha büyük resmi kaçırıyor olabilirler.

Büyüme şirketleri konusundaki uzmanlığıyla öne çıkan yatırım bankası Needham‘ın analisti Laura Martin, Apple hakkında yayımladığı son raporunda, şirketi seviyor olmamızın en temel nedeninin “hizmet grubu” olduğunu belirtiyor.

Tabii, App Store ve Apple Music gibi Apple’ın hizmetleriyle ilgili iyimserlik ilk kez duyduğumuz bir şey değil, ancak Martin, Wall Street’in Apple’ın hizmet bölümünün rolünü yanlış anlamış olduğunu düşünüyor.

Martin, Apple’ın müzik ve uygulama mağazası gibi hizmetlerinin şirketin kârını artırmasının önemli bir yolu olduğunu ve hatta bununla da kalmayıp Apple kullanıcılarının bu hizmetler sayesinde daha fazla ürün almaya teşvik edildiğini ifade ediyor.

Elbette bu iyimserliğin ardından beklenen fiyat hedefi yüksek geldi. Analist Martin, Apple hisseleri için yeni hedef fiyatını şu anki seviyeden yüzde 10 yukarıya çekti.

Apple’ın 2017 yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre, iTunes ve iCloud gibi hizmet bölümünden elde ettiği gelirleri yüzde 17 artarak 7 milyar dolara çıkmıştı. Şirket ikinci çeyrekte totalde 52,9 milyar dolar gelir açıklamıştı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu