Yatırım Fonları

Yatırım Kararı Almayı Kolaylaştıran Dijital Yenilik: 3 Madde İş Bankası Robofonları

İş Bankası tarafından sunulan Robofon Danışmanı hizmeti, İş Portföy tarafından yönetilen yatırım fonlarına, yatırımcıların risk tercihleri baz alınarak erişim olanağı sunuyor.

Yatırımcılar, İş Bankası Robofon Danışmanı sayesinde, risk profillerine göre önerilen fonlardan pay alarak yatırım yapmaya başlayabiliyor. Böylece yatırımcılar Robofon Danışmanı hizmetini kullanarak kendileri için en uygun yatırım kararlarını alabiliyor.

Günümüzde, gittikçe yaygınlık kazanan robofonlar, dünya genelinde birçok yatırımcı tarafından kullanılabiliyor. Bunun en büyük nedenleri arasında da robofonların yatırımcıların risk beklentilerine yönelik yatırım kararları sunabiliyor olmaları yatıyor.

Bu yayında, Robofon Danışmanı nedir; İş Bankası, İş Portföy aracılığı ile yatırımcılara ne tür fonları tavsiye ediyor ve robofonlar nasıl alınıyor gibi birtakım önemli bilgileri bulabilirsiniz.

1. İş Bankası Robofon Danışmanı Nedir?

İş Bankası Robofon Danışmanı, yatırımcıların risk toleranslarını belirlemek suretiyle onlara doğru yatırım fonlarını öneren dijital bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor.

Robofon Danışmanı, öncelikle yatırımcıyı belirli bir teste tabi tutuyor ve birtakım sorular yöneltiyor. Böylece yatırımcının risk alabilme kapasitesini ve hedeflediği yatırım beklentilerini belirliyor. Ardından yatırımcıya yönelik en uygun yatırım fonları önerisinde bulunuyor.

İş Bankası robofonları bankanın bir iştiraki olan İş Portföy tarafından yönetiliyor. Robofon Danışmanı’nın yerli bir finansal teknoloji girişim şirketi olan Smart Advice tarafından geliştirilmiş olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor.

2. İş Bankası Robofon Danışmanı Hangi Fonları Öneriyor?

İş Bankası, yatırımcıların risk ve getiri beklentileri doğrultusunda üç farklı fon türünü öneriyor. Bunları Temkinli Değişken Fon, Dengeli Değişken Fon ve Atak Değişken Fon olarak sıralayabiliriz.

Peki, hangi fon türü yatırımcılar için ne ifade ediyor ve bu fonların her biri aslında risk bazında ne anlama geliyor? Öyleyse Robofon Danışmanı tarafından yatırımcıların risk ve getiri beklentisine göre önerilen üç fonun her birine göz atalım.

İş Portföy Robofon Temkinli Değişken Fon

Bu fon, yüksek risk tercih etmeyip düşük risk tercihinde bulunan yatırımcılar için tavsiye ediliyor. Eğer, her ne olursa olsun yüksek risk almak istemiyorsanız, her ne kadar düşük bir getiri alabilecek olsanız dahi bu fonu tercih edebilirsiniz.

İş Portföy Robofon Dengeli Değişken Fon

Bu fon, özellikle hem denge hem de istikrar isteyen yatırımcılar için öneriliyor. İş Portföy Robofon Dengeli Değişken Fon, risk değer ölçüdü 3 ile 4 aralığında olacak şekilde yönetiliyor. Tasarruflarınızı değerlendirirken gerek denge gerekse de istikrar arıyorsanız, bu fon sizin için doğru bir tercih olabilir.

İş Portföy Robofon Atak Değişken Fon

İş Bankası Robofon Danışmanı tarafından önerilen bir diğer ve son fon ise riski seven ve özellikle de yüksek getiri hedefine sahip yatırımcılara yönelik olarak öneriliyor. Hem yüksek getiri olsun hem de riski tolere edebilirim diyorsanız, Robofon Atak Değişken Fon sizin için ideal bir tercih olabilir.

3. İş Bankası Robofon Nasıl Alınır?

İş Bankası Robofon Danışmanı’na bankanın internet şubesi veya mobil uygulaması İşCep üzerinden erişilebiliyor. İş Bankası robofonlar hem internet şubesi hem de İşCep mobil uygulaması üzerinden alınabiliyor.

Robofon almak için Robofon Danışmanı’nı kullanabileceğiniz gibi doğrudan danışmanı kullanmadan da fonlardan pay almanız mümkün olabiliyor. Ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, kesinlikle Robofon Danışmanı “risk profil” testini kullanarak danışman tarafından size önerilen fondan pay almanızı tavsiye ederiz.

Robofon Danışmanı’na ulaşmak için İnternet Şubesi ya da İşCep’teki Yatırım > Robofon Danışmanı menüsüne girebilirsiniz. Böylece Robofon Danışmanı’na kolayca ulaşabilirsiniz.

Robofon Danışmanı’nı haricinde doğrudan robofonlardan pay almak istiyorsanız da, yine İnternet Şubesi ya da İşCep’ten Yatırım > Yatırım Fonu > Alış menüsüne girerek alım veya satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir