Yatırım

Garanti’nin Smart Fon Çeşitleri ve Getirileri

Garanti Bankası, Mayıs ayı başında yeni bir fon ürününü tanıttı. “En yeni, çok yeni, yepyeni bir yatırım anlayışı” mottolarıyla tanıttığı Smart Fonları araştırdık, çeşit ve getirilerini yazdık.

Smart Fonlar, yurt içi ve yurt dışı piyasalara yatırım yapma olanağı sunuyor. Fonlar kısa ve orta vadelerde TL bazında en yüksek getiriyi hedefliyor. Garanti, çeşitlendirmiş olduğu varlık yatırım stratejisiyle ABD, Avrupa ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin hisse senedi ve tahvil piyasalarına Smart Fonlar ile yatırım yapılabilmesini sağlıyor.

Fonlar, Türkiye hisse senedi ve tahvil piyasaları da dahil yabancı borsa yatırım fonları, altın ve diğer kıymetli madenler gibi birçok ürüne yatırımı kapsıyor.

Garanti Bankası yatırımcılara SMART Temkinli, SMART Dengeli ve SMART Büyüme şeklinde 3 çeşit Smart Fon arasından kendilerine en uygun olanını seçmelerine imkan sağlıyor.

Smart Fon Çeşitleri ve Getirileri

Garanti Smart Fon
Garanti Smart Fon

Garanti’nin Smart Fon çeşitlerinin özelliklerini aşağıdan görebileceğiniz gibi güncel fon getirilerini ise bu bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

SMART Temkinli Fon

Garanti Portföy Birinci Değişken Fonu olan Smart Temkinli Fon, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş Değişken Şemsiye Fon’una bağlıdır ve fonun portföyü Garanti Portföy Yönetimi A.Ş tarafından kontrol edilmektedir.

SMART Temkinli Fon, yatırımları konusunda pek fazla risk almayı istemeyen, temkinli yatırımcılara, orta ve uzun vadelerde mevduat üzeri getiri sunmayı hedeflemektedir.

SMART Dengeli Fon

Garanti Portföy İkinci Değişken Fonu SMART Dengeli Fon, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş Değişken Şemsiye Fon’una bağlı olmakla birlikte yine Garanti Portföy Yönetimi A.Ş tarafından yönetimi yapılmaktadır.

Dengeli Fon, Temkinli Fon’a göre risk almayı biraz daha uygun gören ve piyasalarda yaşanabilecek ölçülü dalgalanmaları tolere edebilecek yatırımcılar için önerilmektedir. Dengeli Fon’da orta veya uzun vadelerde avantajlı ve istikrarlı getiri hedefleniyor.

SMART Büyüme Fonu

Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fonu (SMART Büyüme Fon), Garanti Portföy Yönetimi A.Ş Değişken Şemsiye Fon’una bağlı ve yönetimi Garanti Portföy Yönetimi A.Ş tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu fonda uzun vadelerde en yüksek getiriyi elde etmek hedefleniyor. Elbette, SMART Büyüme Fonu yatırımlarında risk alabilen ve piyasalardaki yüksek dalgalanmalara tahammül edebilecek yatırımcılar için öneriliyor.

Kaynak
zzzzz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu