Yatırım

Ofis, Dükkan Yatırımcıları için Tavsiyeler

Son günlerde insanlar geleceğini şekillendirmek için çeşitli yatırım kollarına başvurmaktadırlar. Yatırım denilince ilk akla gelenlerden ofis, dükkan, iş yeri gibi yatırımlar son zamanlarda en çok kazandıran yatırımlar arasındadır. Ofis yatırımcıları genellikle büyük iş merkezlerindeki ofis odalarını alarak onları kiralayarak ileri dönük ve şimdiki zamanları için sürekli ofis yatırımları yapar.

Ofis yatırımları her kesime hitap eder. Çünkü bazı ofisler çok pahalı ve imkanlı iken bazı ofisler çok ucuz ve imkanı azdır. Ofis alırken iş merkezlerine yakın olan şehir merkezlerinde olan ofisleri almaya dikkat ediniz. Ölü yatırım yapmamak için ofis alırken çevresine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü çevresinde bir şehir merkezi varsa o ofis dükkan yada iş yeri sizin için çok iyi bir yatırımdır.

Öneri: Günümüzün En İyi Yatırım Aracı: Gayrimenkul (Emlak)

Son zamanlarda alışveriş merkezlerinin çoğalması ve her gün açılan iş yerlerinden dolayı piyasa ve genelleme olarak ofis dükkan ve iş yerine çok ihtiyaç vardır. Piyasada çok iyi ofisler olsa da kendinize fonunuza göre bir ofis bulabilirisiniz. Birikmiş bir paranız var fakat faize koyarak  gelir elde etmek yerine bu parayı bir yatırım yaparak aylık düzenli kira parası yemek isterseniz ofis,dükkan ve iş yeri yatırımınıza yönelmenizi tavsiye ederim. Şimdi günümüzde finansörler insanları hep arazi yerine ofise yönlendirmektedir. Çünkü bir firmanın bir çok yerde ofisi vardır. Her gün firmalar kendilerine ofis aramaktadır.

Bu yüzden akıllı yatırımcı ve girişimciler genellikle ofis yatırımına yönelmektedir. Ofis alırken dikkat etmeniz konumu, çevresi ve büyüklüğüdür. NE kadar büyük olursa o kadar iyidir. Çünkü ofislerde bazen yer problemi olmaktadır. Eskiden ofis kiraları 300-700 tl arası değişmekteydi.

Öneri: Arsa, arazi ve Tarla Yatırımı için Öneriler

Şimdilerde ise en küçük ofis katı ve ofis odası 1500 Türk Lirasından başlıyor. Bu ofis katlarında iyi bir kiracı sayesinde aylık bir işçi maaşı kadar ek gelir elde edebilirsiniz. Ek gelirinizi düzenli olarak katlamak içinde oradan gelecek kira ile bir ofis katı alarak aylık gelirinizi ve ilerdeki yatırımlarınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Ofis dükkan ve iş yeri yatırımları son derece aktif yatırımlardır. Alacağınız en ufak dükkan bile ileride gelişmeyle çok güzel paralar bırakabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu