VİOP

VİOP Demo Hesap Nasıl Açılır? Demo Hesap Hakkında 5 Bilgi

Paranızı en iyi şekilde değerlendirmek için yatırım araştırmaları yaptığınız uzun ve soluksuz saatlerin bir noktasında, muhtemelen şu reklama en az birkaç kez denk gelmişsinizdir: VİOP Demo Hesap. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirsiniz, zaten bu yüzden buradasınız ve hiç endişelenmeyin, size bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Öncelikle, demo hesaplar, önceden tanımlanan belirli bir sanal para ile tıpkı gerçekte olduğu gibi işlem yapmanızı mümkün hale getiren internet tabanlı simülatörlerdir. Bu tür demo ya da deneme hesapları aracılığıyla gerçek piyasada olduğu gibi, tercih ettiğiniz yatırım enstrümanları ile işlemler yaparak onları tanıyabilir ve çeşitli stratejiler uygulayabilirsiniz.

Demo hesaplar ile tüm bu saydıklarımızı yaparken yalnızca hesabınıza tanımlı gerçekte var olmayan sanal bir para kullanırsınız. Kayıplarınız veya kazançlarınız da bu çerçevede değerlendirilir. Herhangi bir para kaybetme riskiniz olmaz. Bunu kabaca bir yatırım oyunu olarak görebilirsiniz. Ancak demo hesaplar bir oyunun ötesinde, örneğin VİOP gibi, piyasaları tanımanıza, çeşitli stratejiler uygulayıp bunları öğrenmenize imkan tanır ve siz tam anlamıyla hazır olana dek gerçek sermayenizi riske atmanızı engeller.

Siz de bir VİOP demo hesabı açabilir, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile birlikte diğer popüler türev araçlarının elektronik platformda alınıp satılabildiği bu kaldıraçlı piyasada, gerçek paranızı riske atmadan önce pratikler yaparak tecrübe kazanabilirsiniz. Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmeleri Piyasası’nda yeniyseniz ve bu piyasanın işleyişini öğrenmek istiyorsanız, viop nedir ne işe yarar konularını irdelediğimiz makalemize mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

1. VİOP Demo Hesap Nedir?

VİOP demo hesap, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile birlikte türev araçlarının elektronik platformda alınıp satılabildiği kaldıraçlı VİOP piyasasında gerçek paranızı riske atmadan işlemler yapabileceğiniz bir simülatör ürünüdür. VİOP deneme hesabı olarak da bilinen bu simülatörler, gerçek paranız ile risk almadan önce piyasayı tanımanıza yardımcı olur.

VİOP demo hesapları, 100.000 Türk lirası gibi, önceden tanımlanan belirli bir miktar sanal para ile açılır. İşlemlerinizi de bu sanal para ile yaparsınız. Demo hesapta kullandığınız sanal paranın gerçek dünyada bir karşılığı yoktur, haliyle kazanç ve kayıplarınızın da herhangi bir karşılığı olmayacaktır.

Bütün bunlarla birlikte, ücretsiz olarak açabileceğiniz bir VİOP demo hesap sayesinde piyasayı tanımanın yanı sıra çeşitli stratejiler uygulayabilir ve gerçek piyasa için tam anlamıyla kendinizi hazır hissedene kadar tecrübe kazanabilirsiniz. İşte bu da esasen bir demo hesabın sağladığı en büyük avantajdır.

2. VİOP Demo Hesap Nasıl Açılır?

VİOP demo hesap, aracı kurumlar aracılığı ile açılır. Bir form doldurmak suretiyle ortalama birkaç dakika içerisinde bir demo hesap açabilirsiniz. Bir demo hesap açmak için ad soyad, telefon numarası ve elektronik posta adresi dışında herhangi bir bilgi ve belge teminine ihtiyacınız yoktur.

GCM VİOP tarafından sunulan demo hesap ürününü kullanmak için kısa bir kayıt formu doldurmanız yeterlidir. Ücretsiz demo hesap açma sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

GCM VİOP’ta bir demo hesabı açtığınızda, aracı kurumun sunduğu eğitim videolarından da yine ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. GCM VİOP üzerinden açtığınız demo hesabınızı bilgisayar veya akıllı telefonunuz üzerinden de kullanabilirsiniz.

GCM VİOP haricinde demo hesap hizmeti sunan InvestAZ ve OsmanlıFX gibi diğer aracı kurumlardan da faydalanabilirsiniz. Demo hesap açıyor olsanız bile, hesap açılışı yaptığınız aracı kurumun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisansına sahip olmasına dikkat etmeyi unutmamalısınız.

3. VİOP Demo Hesabı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

VİOP demo hesaplar gerçek ticareti simüle etmenize olanak tanır, tek fark sanal para kullanıyor olmanızdır. Bu şekilde, gerçek sermayenizi riske atma baskısı hissetmeden piyasaları ve ticaret platformunu tam manasıyla öğrenebilirsiniz. İşte demo hesap kullanmanın bazı avantajları:

Farklı finansal piyasaları test etmek, kendiniz için doğru yatırım ürünü bulurken nasıl işlediklerine dair bir fikir edinmenizi sağlar. Örneğin VİOP’ta yapacağınız vadeli işlemler, opsiyon sözleşmelerinden farklı olacaktır.

Gerçek sermayenizi riske atmadan önce, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri üzerinde uygulama pratiği yapabilirsiniz. Ek olarak, başlangıç teminatlarını görüntüleyebilir, kar ve zararınızı takip edebilirsiniz. Bu da olası gerçek bir işlemde ne kazanıp ne kaybedebileceğinizi görmenizi sağlar.

Teknik göstergeleri test etmekten, diğer yatırım araçlarında da bilmeye ihtiyaç duyacağınız direnç destek noktalarını belirlemeye kadar grafikleri nasıl yorumlayacağınızı ve kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

VİOP demo hesapta yapacağınız hatalardan dersler çıkarabilirsiniz. Bu sayede edindiğiniz tecrübeler ışığında stratejilerinizi geliştirebilir ve performansınızı analiz edebilirsiniz. Böylece piyasaya giriş yapıp gerçek sermayenizi ortaya koyduğunuzda daha tecrübeli ve bilgili bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Son olarak, bir VİOP demo hesabı sayesinde işlem pratiği yapmayı sürdürürken finansal gelişmeleri ve piyasa verilerindeki bilgileri nasıl yorumlayacağınızı ve kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

4. VİOP Demo Hesap Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Birçok yatırımcı bir VİOP demo hesapta çoğunlukla kârlı bir şekilde işlem yapıyor, ancak kendi paralarıyla canlı işlemlere geçtiklerinde, birbiri ardına kayıplar meydana gelebiliyor. Peki, bu neden oluyor ve bunun olmaması için demo hesapları nasıl kullanmak gerekiyor?

Demo hesaplar çoğu zaman yatırımcıların işlemleri simüle etmek istediği sermaye miktarını seçmesine izin veriyor. Miktarlar değişiklik gösterse de, genellikle çok büyüktür. Örneğin, çoğu demo hesap 100.000 Türk lirası sanal para ile açılıyor ve bu, yatırımcının kendi hesabıyla işlem yapmak için sahip olduğu gerçek sermayenin ötesinde oluyor.

Gerçekte işlem görecek olandan daha fazla sermaye ile simüle edilen işlemler, yatırımcının gerçeklerden uzaklaşmasına neden olabiliyor. Mesela, gerçekte 50 bin lira sermaye ile bir işlemi yapması mümkün olmayan bir yatırımcı, simülasyonda böylesine bir para kaybetmeyeceğini de bilerek, daha riskli bu tür işlemleri yapmayı göze alabiliyor. Daha fazla sermaye, küçük kayıpların daha kolay telafi edilmesini sağlıyor, ancak gerçekte olan daha küçük bir hesaptaki kaybın telafi edilmesi zorlaşıyor.

Bununla beraber, demo hesaplar, yatırımcıların kendi paralarını kullanarak yaşayacakları korku ve umut veya açgözlülük gibi yatırımlarda önemli etkilere sahip duyguları yansıtmıyor. Demo hesaplar düşünüldüğünde bu tür yatırımcı duyguları daha kolay göz ardı edilebiliyor. Zira ne de olsa gerçek bir para kaybı söz konusu olmuyor. Ancak yatırımcı gerçek bir hesaba geçtiğinde ve gerçek para söz konusu olduğunda, bu tür duyguları derinlemesine yaşayarak demo hesapta uygulayıp başarılı olduğu stratejileri doğru şekilde uygulayamayabiliyor.

Bu nedenle bir yatırımcının gerçekte kullanmak istediği sermayeyi, uygulamak istediğini stratejileri ya da göze alabileceği tüm riskleri demo hesapta da tıpkı gerçekte olduğu gibi kullanması önem teşkil ediyor. VİOP demo hesabın, gerçek hesaptan farklı olduğunun ve önemli olanın demo hesaptan kazanılan tecrübelerin gerçek hesapta da uygulanabilir olduğunun unutulmaması gerekiyor.

Söz gelimi, demo hesabın faydasını görmek istiyorsanız gerçekte kullanacağınız sermaye ve göze alabileceğiniz risklerle hesabınızı kullanıp tecrübe kazanmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu yapılmadığı takdirde demo hesapta elde edilen kârlılıklar, gerçek hesapta kayıplara dönüşebiliyor.

GCM VİOP’tan bir demo hesabı açmanız halinde son teknoloji baz alınarak tasarlanan ve tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz online VİOP eğitimlerine ücretsiz katılabilirsiniz. VİOP demo hesabı açmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

5. VİOP Demo Hesap Deneyimini Daha Gerçekçi Hale Getirilebilir mi?

VİOP demo hesaplarının eşsiz faydalarını görmezden gelmek mümkün değildir. Zira demo hesaplar yeni yatırımcılara piyasanın genel işleyişi ve aracı kurumun işlem platformunun nasıl çalıştığı hakkında genel bir fikir verir. Örneğin, GCM VİOP ya da başka bir kurum ile çalışmaya başlamadan önce, ilgili aracı kurumun işlem platformunu nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeniz mümkün hale gelir.

Bu nedenle bir VİOP demo hesabını kendiniz için daha gerçekçi hale getirmeniz gerekir. Bir demo hesapta sonuçları olabildiğince gerçekçi hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Öyleyse, şimdi bunların üzerine biraz konuşalım.

Mümkünse, tercih ettiğiniz aracı kurumdan açmış olduğunuz VİOP demo hesabınızda gerçek piyasada işlem yapmayı düşündüğünüz aynı miktarda sermaye ile işlem yapmaya başlayın. Demo hesap buna izin vermiyorsa, demo hesap sermayesinin yalnızca bir kısmıyla işlem yapabilirsiniz. Mesela, 20 bin lira sermaye ile işlem yapmayı düşünüyorsanız ve demo hesap size 100 bin liraya kadar işlem imkanı sunuyorsa bu miktarın yalnızca gerçek sermayenize denk gelecek yüzde 20’lik kısmıyla işlem yapabilirsiniz.

Her şeyin tamamen gerçek olduğunu düşünüyor olmanız da son derece önemlidir. Örneğin VİOP ile işlem yaparken kullandığınız paranın olabildiğince gerçek olduğunu varsayın. Duyguları ve bu duyguları hissederken yaptığınız her işlemin sizi psikolojik olarak nasıl etkilediğini anlamaya çalışın. Tüm bunları yaptığınız takdirde demo hesabınızı daha faydalı bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir