VİOP

İnternetten VİOP Eğitimi İçin Ücretsiz ve Ücretli 8 Seçenek

Son yıllarda gelişen ve yatırımcılar tarafından sıkça tercih edilen VİOP piyasası üzerinden işlem yapmaya başlamak, yeterli düzeyde hazırlık yapılmadan ciddi mali kayıplara yol açabilecek yüksek riskli faaliyetlerin başında geliyor.

VİOP için yeniyseniz, bu riski azaltmaya yardımcı olacak ilgili beceri ve bilgilerle kendinizi geliştirmeye başlamanız gerekiyor. İnternet üzerinden alabileceğiniz ücretsiz ya da ücretli VİOP eğitim kursları bilgi ve becerilerinizi geliştirebilmeniz için en iyi yolların başında geliyor.

Piyasaya giriş yapmadan önce en azından, VİOP’un nasıl işlediği, bu piyasada yatırım fırsatlarının nasıl değerlendirilebileceği ve getirilerin nasıl ölçüleceği, grafikleri ve finansal verilerin nasıl yorumlanacağı gibi temel bilgileri anlamanız gerekiyor.

Bunun da ötesinde, mevzubahis VİOP olduğunda gelişen stratejiler konusunda güncel kalmanız ve işlem psikolojisi hakkında iyi bir bakış açısı kazanmanız da mutlak suretle önem teşkil ediyor.

Her biri kendi avantajlarına sahip ve her biri farklı türdeki yatırımcılar için uygun sınırlı sayıda da olsa yararlanabileceğiniz online VİOP eğitim kursları bulunuyor. Bu eğitimlerin bir kısmı ücretsiz ama bir kısmı da ücretli ve oldukça maliyetli, bu nedenle özellikle ücretli eğitimleri satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

1. GCM Yatırım

 • Kuruluş: GCM Yatırım
 • Eğitmen: Kudret Ayyıldır
 • Ücret: Ücretsiz

Vadeli işlem ve opsiyon piyasaları konusunda uzman kadrosu ile hizmet veren GCM Yatırım, ücretsiz VİOP eğitimleri sunan kurumların başında geliyor. GCM Yatırım, ücretsiz kapsamlı online eğitimlerin yanı sıra sunduğu VİOP demo hesap avantajı ile de öne çıkıyor. Zira birçok aracı kurum tarafından henüz sunulmayan VİOP demo hesabı, yatırımcıların eğitimlerde öğrendiklerini uygulamalarına, pratik yapmalarına ve piyasayı yakından tanımalarına yardımcı oluyor.

Ücretsiz VİOP Demo Hesabı ve Ücretsiz VİOP Eğitimleri
Eğitimlerden Yararlanmak ve Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın.

GCM Yatırım’ın VİOP eğitimlerine ücretsiz katılmak ve ücretsiz bir demo hesabı açmak için küçük bir katılım formu doldurmak yeterli oluyor. Formu doldurduktan sonra eğitimlerden hızlı bir şekilde yararlanıp hemen demo hesabınızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

2. Ahmet Çayıroğlu

 • Kuruluş: Borfin
 • Eğitmen: Ahmet Çayıroğlu
 • Ücret: 239,20 TL

Borfin platformu üzerinden ücretli olarak ulaşabileceğiniz VİOP’ta Trend Takibi ve Alım-Satım Stratejisi Oluşturma Teknikleri adlı eğitim programı türev ve FX piyasalarda deneyime sahip Ahmet Çayıroğlu tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kapsamlı eğitim programında VİOP’ta temel anlamda alım-satım planı, strateji oluşturma teknikleri ve bir trend takibinin nasıl yapılacağı gibi hususlarda bilgiler veriliyor. Bu eğitime VİOP’ta ve spot hisse senedi piyasasında bir trading disiplini kazanmak ve trend takip ve alım-sistemi oluşturmak isteyenler katılabilir.

3. Gedik Yatırım

 • Kuruluş: Gedik Yatırım
 • Eğitmen: Üzeyir Doğan
 • Ücret: Ücretsiz

Alanında uzman aracı kurumlar arasında yer alan Gedik Yatırım, YouTube üzerinden ücretsiz VİOP eğitimi sunuyor. Bu VİOP eğitimi, Gedik Yatırım’da Yatırım Danışmanlığı Müdürü olarak görevini icra eden ve Para Dergisi’nde köşe yazarlığı yapan Üzeyir Doğan tarafından veriliyor. Eğitimde türev araçlar, spot işlemler ile vadeli işlemler arasındaki farklar ve VİOP’ta işlem yapmanın amaçları başta olmak üzere temel kavramlar üzerinde duruluyor.

4. İlker Atacan

 • Kuruluş: Udemy
 • Eğitmen: İlker Atacan
 • Ücret: 409,99 TL

Uzun bir süredir borsa ile ilgilenmekte olduğunu ve son üç yıldır VİOP piyasasında trade yaparak uzun vade portföyünü desteklemekte olduğunu ifade eden İlker Atacan tarafından Udemy üzerinden verilen eğitim programı, piyasaya yeni giriş yapan yatırımcıları hedefliyor. Ortalama 7 saat süren görsel eğitim programı ayrıca indirilebilir 8 doküman da sunuyor. Udemy’de şimdiye dek 400 öğrencinin katılım sağladığı eğitim programı şu an için ortalama üstü bir puanlamaya sahip.

5. InvestAZ Türkiye

 • Kuruluş: InvestAZ Türkiye ve Borsa İstanbul
 • Eğitmen: Ayşe Aytemiz
 • Ücret: Ücretsiz

InvestAZ Türkiye, “A’dan Z’ye Yatırım” mottosuyla uzun bir süredir Türkiye’de faaliyet gösteren aracı kurumlar arasında yer alıyor. Aracı kurum bu mottosuna uygun olarak Borsa İstanbul işbirliği ile gerçekleştirdiği “A’dan Z’ye Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası” eğitim seminerini YouTube üzerinden ücretsiz olarak sunuyor. VİOP’un temellerini öğrenmek istiyorsanız, seminerden yararlanmayı düşünmeniz faydalı olacaktır. VİOP eğitimi InvestAZ Türkiye İç Piyasalar Müdürü Ayşe Aytemiz tarafından veriliyor.

6. Ahmet Çayıroğlu (Eğitim 2)

 • Kuruluş: Borfin
 • Eğitmen: Ahmet Çayıroğlu
 • Ücret: 159,20 TL

Borfin platformu üzerinden yine Ahmet Çayıroğlu tarafından hazırlanıp sunulan VİOP’ta Başarının Sırrı / 50 Altın Kural isimli eğitim programı, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) işlem yapan ve yapmak isteyen yatırımcılar için başarılı bir alım-satım yapabilmek adına bilinmesi gereken temelleri “50 Altın Kural” çerçevesinde anlatıyor.

7. Ahlatçı Yatırım

 • Kuruluş: Ahlatçı Yatırım
 • Eğitmen: Yücel Tonguç Erbaş
 • Ücret: Ücretsiz

Ahlatçı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Yücel Tonguç Erbaş tarafından sunulan bu kısa eğitim videosu VİOP’un işleyiş mantığını anlamanıza yardımcı olduğu gibi piyasadaki önemli birtakım kavram ve noktaları da öğrenmenize yardımcı oluyor. Belirttiğimiz gibi kısa olan bu eğitim videosu ortalama 12 dakikalık uzunluğa sahip.

8. Gökhan Güngör

 • Kuruluş: Borfin
 • Eğitmen: Gökhan Güngör
 • Ücret: 62,30 TL

Finans piyasalarında deneyime sahip olan ve çeşitli bankaların döviz, para piyasaları ve sabit getirili menkul kıymetler masalarında görevler alan Gökhan Güngör’ün Borfin üzerinden sunduğu Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri eğitim programı, katılımcıların türev ürünler ve kullanımları hakkında bilgi edinmelerini amaçlıyor.

Güngör tarafından hazırlanan ve sunulan eğitim programı, vadeli işlem sözleşmeleri, günlük kâr ya da zararların teminatlar üzerindeki etkisi ve bu işlemlerle ilgili teminatlandırmalar hususunda ayrıntılı bilgi vererek, bu ürünlerin yatırım amaçlı kullanılması ile ilgili fırsatlar ve risklerin anlaşılmasına yardımcı oluyor. Öte yandan eğitim programında Borsa İstanbul bünyesinde işlem gören sözleşmeler de anlatılıyor.

Genel Değerlendirme

Sonuç olarak, kendiniz için doğru VİOP eğitim kursunu seçmek, özellikle ücretli eğitimlerden faydalanmak istiyorsanız, her bir kursun neler sunabileceği ve kişisel ihtiyaçlarınızla ne kadar alakalı olduğu konusunda derinlemesine bir araştırma yapmanızı gerektirecektir. Öte yandan, bu eğitimleri aldıktan sonra pratik yapmaya başlamak için bir VİOP demo hesap oluşturarak sanal para ile yatırım becerinizi test etmeniz akıllıca olacaktır.

Ücretli VİOP eğitim kurslarının bazılarının maliyeti yüksek olsa da, VİOP piyasasının yüksek kazanç fırsatı sunduğu gibi yüksek risk barındırdığını ve piyasaya girmeden önce kendinizi tam olarak hazırlamanın uzun vadede pahalı bile olsa herhangi bir maliyete değer olacağını unutmamanız gerekiyor.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir