Yatırım

Ak Portföy, YatırımPlus uygulamasıyla aylık yatırım önerileri veriyor

Birkaç gün önce e-posta aracılığıyla bir okurun haber vermesi üzerine Ak Portföy’ün Haziran ayı başında tasarruflarını değerlendirmek isteyen yatırımcılara aylık tavsiyelerde bulunduğu YatırımPlus adlı yeni bir uygulama geliştirdiğini öğrendim. Uygulamayı incelemeden de doğal olarak herhangi bir şey yazmak istemedim.

Az önce uygulama mağazasından Ak Portföy’e ait YatırımPlus’ı indirdim ve uygulamayı deneme fırsatım oldu. Hem fikirlerimi aktarmak hem de tasarruf sahipleri için faydalı olacağını düşündüğüm uygulamayı tanıtmak istiyorum.

Ak Portföy ekibi ücretsiz yatırım önerileri veriyor

Ak Portföy tarafından sunulan YatırımPlus uygulaması, birikimlerini değerlendirmek isteyen yatırımcılar için her ay farklı yatırım tavsiyeleri veriyor. Üstelik Ak Portföy’ün uzman yatırım ekibi, yatırım tavsiyelerini tamamen ücretsiz bir şekilde uygulama aracılığıyla herkesle paylaşıyor. Yani, uygulamaya erişmek ve yatırım tavsiyeleri alabilmek için Ak Portföy ya da Akbank müşterisi olmanız gerekmiyor. Yatırım önerilerini kendi bankanızdan da uygulayabiliyorsunuz. Önerileri kendi bankanızdan nasıl uygulayabileceğinize ilişkin bilgiler adım adım uygulamada anlatılıyor.

Uygulama mağazalarından indirebileceğiniz YatırımPlus’ı kullanmaya başladığınızda ne kadar tutarda bir yatırım yapmak istediğinizi ekrana girmeniz isteniyor. Yatırım tutarını ekrana girdikten sonra güncel aylık yatırım tavsiyeleri karşınıza geliyor.

Ak Portföy Yatırım Plus Mobil Uygulaması.
Ak Portföy Yatırım Plus Mobil Uygulaması.

Ben ekran görüntüsü aldığımda yatırım yapmak istediğim tutarı 12.000 TL olarak girdim fakat 500 TL, 1000 TL gibi tasarruflarınıza yönelik daha küçük ya da yüksek tutarlar girerek de yatırım önerisi alabiliyorsunuz.

YatırımPlus önerilerinden herkes faydalanabilir

Tasarruflarınızı genellikle mevduat faizi alarak değerlendiriyor ve az riskle, biraz daha yüksek getiri elde edeyim diyorsanız, YatırımPlus önerilerini denemeyi düşünebilirsiniz.

YatırımPlus’ın her ay uzmanlar tarafından seçildiği belirtilen tavsiyeleri yalnızca tasarruflarınızın %30’unu etkiliyor. YatırımPlus’ın tavsiyelerinde dağılım %70 mevduat, %30 yatırım fonları şeklinde oluşuyor. Söz gelimi, birikimlerinizin %70’ini mevduatta değerlendirmeye devam ediyorsunuz ve tavsiyeleri yalnızca birikimlerinizin geriye kalan %30’una uyguluyorsunuz. Böylece riski dengeleyerek birikimlerinizin belirli bir kısmını daha yüksek getiri elde edebilmek için değerlendirebiliyorsunuz.

Ak Portföy tarafından altın, tahvil içerikli fonlar ya da sınırlı hisse senedi ağırlıklı yatırım fonları öneriliyor. Kısa vadeden ziyade orta veya uzun vadeli getiri sağlamayı planlıyor ve çok fazla risk almadan tasarruflarınızın bir kısmını farklı enstrümanlarda değerlendirmeyi düşünüyorsanız, uygulamada her ay güncellenen önerileri takip edebilirsiniz.

Son olarak, yatırım önerileri almaya başlamak için YatırımPlus mobil uygulamasını App Store veya Google Play’den indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu